Vienkārši, viegli veidi kā iekrāt!

Nereti pats grūtākais, saskaroties ar naudas krāšanu, ir pats iesākšanas process. Iesākt ir visgrūtāk. Cilvēks ir ļoti nepacietīga būtne, kurai vajag visu un uzreiz, šeit un tagad. Tas pats ir ļoti spēcīgi izjūtams tikko uzsākot naudas krāšanu, jo ikvienam ir liela vēlme ieraudzīt naudas krāšanas vietā (burciņā, krājkasītē, lādītē vai kur citur) lielu daudzumu naudas jau pēc pāris pirmajām naudas ievietošanas reizēm. Tā pat arī nākas saskarties ar otra veida grūtībām – pasākumiem, kas nepieciešami, lai pavisam reāli sāktu iekrāt un kā izmantot savus iekrātos līdzekļus, lai panāktu savus mērķus ātrāk un efektīvāk. Neticēsi, bet pārvarot pašu sūro sākumu, tālāk naudas iekrāšana rit vienkārši, ātri un viegli. Kā iesākt un kā turpināt kreditos247.es España:

1. Sāc ar savu tēriņu pierakstīšanu

Pats pirmais solis ir apzināties savus tēriņus un censties tos piefiksēt. Fiksē un reģistrē katru savu pirkumu, lai tu saprastu, cik tu patērē kafijai, rīta avīzei, smalkmaizītēm, saldumiem, produktiem, drēbēm, sadzīvei, cigaretēm un visam tam, kas tev nepieciešams un ko tu iegādājies par pārpalikušo naudu. Tad, kad lielākoties tēriņi ir fiksēti, tos nepieciešams apkopot trīs vai vairākās galvenajās kategorijās. Piemēram, transports, pārtika, sadzīves preces, izklaide, papildus tēriņi, utt. Viens lielisks veids, kā reģistrēt savus pirkumus ir lielākoties norēķināties par pirkumiem ar bankas karti.

2. Sastādi optimālo budžetu

Tad, kad ir skaidri redzami ikmēneša tēriņi, no tiem ir jācenšas izvilkt vidējo optimālo katrai no kategorijām. Tā tu varēsi sastādīt savu optimālo budžetu visiem saviem tēriņiem, un pārējā nauda, kas paliek pāri no visa, tā var tikt uzglabāta un iekrāta. Optimālā budžeta sastādīšana palīdzēs tev plānot savu budžetu, tēriņus, iepirkšanās reizes, kā arī pasargās tevi no liekiem tēriņiem. Papildus ikmēneša izdevumiem, paturi prātā arī negaidītos jeb pēkšņos izdevumus, kas mēdz parādīties – ballītes, mašīnas apkope utt.

3. Plāno naudas krāšanas pasākumus

Līdz ar sava atļautā budžeta noteikšanu visiem ikmēneša kopējiem pirkumiem, izveido klāt vēl pēdējo kategoriju, kas saucās “Iekrājums”. Šajā kategorijā centies atlikt nelielu daļu, 10-15 procentus no saviem ienākumiem un pāri palikušās naudas no kādām citām kategorijām. Ja tavi tēriņi tomēr pārsniedz tavas iespējas un naudas krāšana neizskatās pēc reāli sasniedzama rezultāta, tad ir laiks pārdomāt savus iepirkšanās paradumus un izvērtēt to, kas tiek darīts pareizi vai nepareizi, un kur, iespējams, ir nepieciešams no kaut kā atteikties.

4. Atrodi mērķi, kura dēļ iekrāt

Viens no pamatnosacījumiem naudas krāšanai ir apzināties un atrast mērķi vai nolūku, kura vārdā to vispār darīt. Tas būs ne tikai būs ļoti noderīgs un lielisks motivators, bet arī ļoti noderīga lieta tavos naudas iekrāšanas pasākumos. Apzinoties to, kamdēļ tu to dari, tu spēsi ieturēt sevi grožos vairāk, nekā iekrājot tā pat vien. Apzinies mērķi, kura dēļ krāj, izplāno, cik aptuveni daudz laika aizņems naudas krāšana, lai mērķi sasniegtu un virzies uz to! Populāri mērķi vai iemesli, kuru dēļ cilvēki mēdz iekrāt naudu līdz 3000 €, kā arī iespējami laika faktori tiem ir noteikti pēc Amerikas bankas naudas iekrājumu kalkulatora. Starp īstermiņa iekrājumiem ir pēkšņi, neparedzēti tēriņi, ceļojumi un atpūta, automašīnas remonts vai apkope. Katrs no šiem mērķiem var aizņem no pusgada līdz pat 3 gadiem, atkarībā no taviem ikmēneša ienākumiem un tēriņu starpības, kā arī katra mēneša atliktās naudas lieluma.