Savvaļas dzīvnieku fotografēšana

Vai tu kādreiz esi gribējis kļūt par profesionālu savvaļas dzīvnieku fotogrāfu? Ar dažiem precīziem paņēmieniem tu vari darīt to, par ko vienmēr esi sapņojis.

Lai kļūtu par profesionāli pilnīgi jebkādā jomā, galvenais ir pamata zināšanas un teorijas apguve. Dodies uz fotogrāfu kursiem vai speciālām skolām, kur apmāca jaunos profesionāļus. Pārliecinies, vai tu tiešām vēlies to darīt. Ja tu to grasies darīt kā peļņas avotu, nevis hobija līmenī, tev jārēķinās ar ilgu pacietību, sasmērētu apģērbu, izsalkumu un citām lietā, kas ir ārpus tavas komforta zonas.

Pirms kļūsti par profesionālu fotogrāfu, ieguldi tajā zināmus līdzekļus. Vai esi painteresējies, cik maksā laba spoguļkamera? Tev būs jāatvadās kā minimums vismaz no 400 eiro un vēl vairāk. Tev ir jāiegulda nauda labai kamerai un objektīvam. Izvēlies tik labu fotokameru, kādu uzskati par vajadzīgu. Neviens neteiks priekšā kāda jāpērk, un nebakstīs ar pirkstu kameras modelim, ja tas izrādīsies par klasi sliktāks kā citiem. Jo galvenais ir rezultātā iegūtie kadri. Papildus kamerai un objektīvam nepieciešams arī statīvs un atmiņas karte, piemērots apģērbs.

Apģērbs ir nepieciešams pielāgots apkārtējai videi, kurā grasies uzņemt bildes. Piemēram, ejot tropiskajos džungļos, centies pieskaņoties zaļajām liānām vai lielajām papardēm, nevis izcelies ar spilgtām indigo krāsām. Spilgtas krāsas var būt briesmu signāls dzīvniekiem, tāpēc pārliecinies, ka nenobaidīsi nevienu. Neizraisi lieku stresu dzīvniekiem, kurus tu grasies fotografēt. Ne tikai ar savu apģērbu tu to vari panākt, bet arī ar skaļu runāšanu vai netīšu telefona zvanu.

Kad esi ieraudzījis savu “modeli” lavies lēnām klāt un ieņem labāko pozu. Tev jāizturas kā medniekam, kas vēlas iegūt īpašumā unikālas bildes. Ja dzīvnieks tevi pamanīs viņš aizbēgs. Izvairies no asām smakām, neizmanto smaržas, kad dodies fotografēt. Dzīvniekiem nereti ir divreiz spēcīgāka oža nekā cilvēkam. Savvaļas dzīvnieku fotografēšana prasa daudz pacietību un lielu klusumu. Profesionālām fotokamerām nedrīkst būt skaļi signāli, kad ir veikta fotogrāfija. Jo labs fotogrāfs uzņem vismaz 10 fotogrāfijas vienlaicīgi.

Vienmēr esi informēts par apkārtni. Kamēr tu ķer kadrā kādu dzīvnieku, esi pārliecināts, ka tevi par maltīti nav uzskatījis cits plēsoņa. Nodrošinies, ka tev var sanākt pietiekami ilgi sēdēt vienā vietā, tāpēc paņem līdzi kaut ko ēdamu, taču neko ar izteiktu smaržu, lai nepievilinātu citus dzīvniekus, tai skaitā plēsīgos zvērus. Apzinies teritoriju, kurā tu atrodies – kādam riskam no apkārtējiem dzīvniekiem esi pakļauts.

Nedodies savvaļā uz labu laimi kaut ko nofotografēt. Vienmēr izpēti, par dzīvnieku paradumiem, kur tie meklējami, kādā dienas laikā un citu informāciju. Piemēram, ja dodies fotografēt pūces, der zināt, ka dienas laikā tās guļ, un kadri jāķer tikai naktī. Nereti dzīvnieku fotografēšanai nepieciešama ēsma kā pievilināt tuvāk kamerai. Izpēti, ko dzīvnieks ēd un iegādājies to. Atceries, ka savvaļas dzīvnieki ir neprognozējamāki kā esi pieradis redzēt mājas vidē. Tāpēc neiedomājies dzīvniekus barot no rokas, jo tāpat kā tu, arī viņi pirmo reizi būs redzējuši tik tuvu cilvēku, un var nezināt kā uzvesties. Esi gatavs pielāgoties dzīvnieku režīmam. Ja nepieciešams, būsi spiests celties agrā rītā pirms saullēkta, vai sēdēt vairākas stundas lielākajā dienas svelmē.

Painteresējies pie žurnālu redaktoriem, vai ir iespējams pārdot savas fotogrāfijas. Dzīvnieku žurnāli mēdz izveidot sadarbību ar labiem fotogrāfiem, kas iegūst patiešām profesionālus un neredzētus kadrus. Savvaļas dzīvnieku fotogrāfi par vienu bildi var saņemt no desmit līdz vairākiem simtiem.