Nākotnes fotogrāfijas

Ir pagājuši tikai pieci gadi, kopš varam novērot, kā ar gudro viedtālruņu apvērsumu mēs varam sazināties pat ar attēlu palīdzību. Un tikai šobrīd varam sākt apjaust sekas, kādas jaunas iespējas tehnoloģijas ieviesīs nākotnes fotogrāfijās. Virtuālā realitāte, skaitļošanas tēlainība, sarežģītas datu kopas, vairāku sensoru ierīces, attēlu atpazīšana, jauni failu formāti un estētika ir noteikti vieni no skaļākajiem fotogrāfijas vēstures posmiem, kādus mēs šobrīd zinām.

Fotogrāfijām ir mūžīga vērtība, tāpēc zināms, ka tās nekad nepārstās uzņemt, bet gan attīstīs arvien jaunas inovācijas, lai saglabātu atmiņas mūžīgi. Katru gadu izgudrotāji ražo jaunas lēcas, lai pielāgotu vēl spēcīgākām kadru uztveršanas vajadzībām. Lai iegūtu lielāku izpratni, kā tehnoloģijas izmainīs fotogrāfiju nākotni, varam apskatīt piecas nākotnes vīzijas.

1. Vadošā būs virtuālā realitāte. Virtuālā realitāte var sasniegt vēl nebijušus apmērus. Mēs esam dzirdējuši par virtuālās realitātes atainojumiem uz neilgu brīdi, izmantojot dažādas papildus ierīces. 3D filmas un fotogrāfijas ir tikai sākums, mēs varam būt gatavi, ka arī GoPro kameras uzņems 360 grādu bildes, jaunākie viedtālruņi fotografēs tikai 3D bildes, kas arvien vairāk liks mums aizmirst par tradicionālo fotogrāfijas izskatu. Jaunās tehnoloģijas apvienosies, un kopā radīs daudz labākas fotogrāfijas. Arī reklāmu pasaule aizies arvien reālāka, kas ļaus mums skatīties visu daudz dziļāk un sarežģītāk, paplašinot virtuālās realitātes formātus.

2. Fotogrāfijas būs kustīgas. Jau iepriekšējos gados mēs lēnām sākam iepazīt kustīgās animācijas, pārvietošanos vienā fotogrāfijā, ko piedāvā Apple Live fotogrāfijas, Instagram. Fotogrāfijas vēlas būt brīvas no jebkādiem ierobežojumiem. Lietotāji vēlas jaunus fotogrāfiju formātus un vairs nav apmierināti ar statiskā rakstura bildēm. Tā ir sava veida GIF animāciju atdzimšana, bet šoreiz animācijas formātā būsim mēs paši. Galvenokārt šādus jauninājumus nākotnē centīsies ieviest mobilajos telefonos, kas, savas labās kvalitātes dēļ, straujiem soļiem sāk izkonkurēt tradicionālos fotoaparātus.

3. Spēcīgu stāstu pavēstīšana. Fotogalerijām nākas izmantot arvien lielāku piepūli, lai radītu patiešām labu scenāriju, ko vēlētos apskatīt tūkstošiem cilvēku. Fotografēšanas profesionāļi pievērsīsies jaunām tehnoloģijām un programmām, lai atrastu labākos fotoattēlus. Cilvēki prot sazināties ar vizualizācijas palīdzību. Taču kā profesionāļi spēj atšķirt pašu labāko kadru, ja tajā pašā laikā ir uzņēmuši citas ļoti līdzīgas? No fotogrāfijas ir atkarīga mūsu nākotne, jo tā ir instruments, kā mēs varam sazināties ar visu pasauli.

4. Fotogrāfiju atpazīšana. Lietotājs ik pa laikam uzņem daudz fotogrāfijas, kuras uzkrāj noteiktā foto galerijā. Šajā gadījumā nepieciešams rast risinājumu, lai ātri atrastu noderīgo bildi starp visām pārējām. Vīzija varētu būt atrast konkrētu fotogrāfiju pēc ierakstīta atslēgas vārda. Tehnoloģija, kas ļaus atpazīt dažādus objektus, krāsas ātri vien sakārtos noteiktā secībā, pamatojoties uz vēlamo īpašību. Un tas ir tikai sākums, ko attēli varētu mums pavēstīt. Gala mērķis šādai vīzijai būtu ar algoritmiem precizēta katra fotogrāfija. Algoritms pateiks, ko katrs attēls parāda, un izteiktu tā nozīmi, estētiku, vai bilde ir pievilcīga, kādas emocijas tā izraisa.

5. Savienojums ar internetu. Jau šobrīd mums ir brīva pieeja sūtīt bildes pa WatsApp, Messenger, izmantot elektronisko pastu un daudz citas saziņas vietnes. Izveidojot savienojumu starp vairākām ierīcēm, bildes var tikt pārsūtītas sekunžu laikā. Šis process kļūst arvien vieglāks un pieejamāks, un nav vairs jāuzkrāj visas bildes viedtālrunī, atstājot brīvu atmiņu. Tāpat jaunās tehnoloģijas ļaus brīvi pārskatīt telefona saturu, kameru saturu un rīkoties ar bildēm bez liekiem vadiem un savienojumiem.