Matu kopšanas kļūdas, ko mēs pieļaujam katru dienu

Pārāk bieža un spēcīga matu ķemmēšana

Pārspīlēta matu ķemmēšana tos padara trauslus un izstaipa. Neķemmē matus uzreiz pēc izmazgāšanas, tā vietā, pagaidi kamēr tie izžūst un tad piesardzīgi atdali ar pirkstiem. Un tikai pēc tam tu vari sākt ķemmēšanu, pirms tam pārliecinoties, ka ķemmei nav pārāk cieši zariņi. Ķemmēšanu sāc no matu galiem, pamazām virzoties uz saknēm.

Pārāk bieža ieveidošanas līdzekļu izmantošana

Regulāra karstu ieveidošanas līdzekļu lietošana padara matus sausus, trauslus, un liek tiem zaudēt mitrumu. Ja tu nevari iztikt bez to izmantošanas, pirms tam ieklāj matos no karstuma aizsargājošu līdzekli.

Nepareizi lietots fēns

Nepareizi lietots fēns var bojāt tavus matus. Bet, lai no tā izvairītos, lieto to šādi:

  • Nosusini matus dvielī;
  • Sāc žāvēt matus no to saknēm uz galiem;
  • Pārliecinies, ka fēna uzgalis ir novietots taisnā leņķī pret matiem;
  • Kamēr mati vēl ir slapji, vari iesākt tos žāvēt ar karstu gaisu. Bet, jo sausāki tie paliek, jo vairāk jāsamazina fēna karstums.

Matu regulāra neapgriešana

Mati jāapgriež vismaz reizi divos mēnešos, lai veicinātu to augšanu un atturētu no sašķelto galu tālākas augšanas. Vairāk par to, kāda nozīme ir regulārai matu griešanai, varat lasīt šeit.

Ķemmes nemazgāšana

Ķemme ir jāizmazgā ar siltu ūdeni vismaz reizi nedēļā, kā arī, atceries aizstāt veco ķemmi ar jaunu regulāri.

Nepiemērotu kopšanas līdzekļu izmantošana

Pārliecinies, ka šampūns un kondicionieris atbilst tavam matu tipam. Šo produktu izvēle ir ļoti būtiska tavu matu veselībai.

Nepareiza ūdens temperatūras izvēle mazgājot matus

Lielākā daļa cilvēku lieto pārāk karstu ūdeni mazgājot matus. Karsts ūdens atbrīvo tavus matus no krāsas un tiem nepieciešamajām eļļām. Mazgā matus remdenā ūdenī. Tas atbrīvo matus no netīrumiem, uzlabo asins cirkulāciju, vājina eļļas dziedzeru izdalīšanos. Noslēdz matu mazgāšanu palutinot tos ar aukstu vai vēsu ūdeni. Tas piešķir matiem spīdumu un maigumu.

Pārāk bieža/reta mazgāšana

Tas, cik bieži tev vajadzētu mazgāt matus, ir atkarīgs no to tipa un ūdens kvalitātes. Ja tavi mati pieder eļļainajam tipam, ieteicams tos mazgāt katru dienu vai reizi divās dienās.

Matu nemitrināšana

Mitrums no matiem pazūd ātri. Tu vari lietot maskas un balzamus, pirms tam pārliecinoties, ka tie ir piemēroti tavam matu tipam. Lieto balzamu kopā ar šampūnu vai tikko pēc tā izskalošanas, ieklājot to visā matu garumā, bet izvairoties no ierīvēšanas ādā. Toties matu maskas nevajadzētu lietot biežāk kā reizi nedēļā.

Gulēšana ar izlaistiem matiem

Ja tavi mati ir gari vai vidēji gari, sapin tos bizē pirms gulētiešanas. Tas aiztaupīs rūpes no rīta, jo mati nebūs sapinķerēti un nekārtīgi.

Neveselīgs uzturs

Organisms nespēj nodrošināt matus ar tiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām, ja tu pieturies pie sliktiem un neveselīgiem ēšanas paradumiem. Iekļauj proteīnus savā ikdienas maltītē. Matiem svarīga uztura sastāvdaļa ir cinks. Lai tas nepietrūktu, iekļauj savā ēdienkartē olas, jūras produktus, rozīnes, kolrābjus, auzu pārslu putru un avokado. Neaizmirsti arī par dzelzi un kalciju, kurus tu vari atrast riekstu, griķu, zivju, kviešu, pākšaugu, aknu un mājputnu gaļas sastāvā.

Padomus sagatavojuši mūsu partneri AlfaLainaa.