Mājas mīluļu fotografēšana

Tāpat kā mēs vēlamies fotografēt bērnus un ikvienu viņu soli, tikpat daudz mēs uzņemam bildes ar savu mājas mīluli. Mēs izdrukājam, dalāmies un pārsūtam cits citam savu mājdzīvnieku fotogrāfijas. Bet kā panākt,lai mīlulis justo labi kameras priekša un nebūtu viņš jāpiebaro ar našķiem? Dzīvnieku fotografēšana ir ļoti grūta nodarbe, taču rezultāts ir neatkārtojams.

Vienmēr turi pa rokai savu kameru. Protams, ideālā variantā ir visur nēsāto to līdzi, taču, padomājot loģiski, cik ērti ir mājā visu laiku turēt pie rokas kameru. Tomēr, ja kamera nav blakus, mēs bieži vien palaižam garām daudzus labus momentus. It īpaši pateicīgi nēsāt ikreiz kameru līdzi ir tas, ka dzīvnieks pieradīs pie tās un būs daudz drošāks, neaizgriezīsies, kad to pret viņu pavērsīsi. Viņi turpinās koncentrēties uz savām lietām, nevis pievērsīs uzmanību tavai kamerai, ko diezgan bieži būsi jau turējis rokās. Šobrīd pat viedtālruņos ir iebūvētas augstas kvalitātes foto kameras, kas sniedz lielisku iespēju to nēsāt līdzi katras pastaigas vai rotaļas laikā.

Fotogrāfijās tev ir jāatklāj sava mājdzīvnieka personība. Tam nevajadzētu būt nekam grūtam, jo to jau būsi sapratis ikdienā ar viņu spēlējoties, dzīvojot un apkopjot. Mērķis ir izcelt labāko no dzīvnieka īpašībām, tāpēc, zinot pareizos momentus, var radīt patiešām labas bildes. Piemēram, ja tu zini, ka suns mēdz apsēsties uz pakaļkājām, kad ierauga kārumu tavās rokās, izmanto šo brīdi, lai nofotografētu savu gudro mīluli. Fotogrāfijās vari dižoties ar kādu unikālu īpašību, kas piemīt tikai tavas sugas mājdzīvniekam. Zaķi māk lieliski balansēt priekšmetus uz savas galvas, kāmji var aizlikt tik daudz sīkumus aiz saviem vaigiem, suņi var skriet pakaļ savai astei, bet kaķi izstiepties visa radiatora garumā. Tāpat zinot dzīvnieka īpašības tu vari paredzēt, kad viņš ir miegaināks, slinkāks, bet kad aktīvāks un nevaldāmāks.

Izvēlies vietu, kur notiks tava mazā fotosesija. Dzīvniekam ir jājūtas ērti un ne par ko neuztrauktam. Tu vari pielāgot vietu, kas tev pašam izraisīs atmiņas skatoties uz bildi pēc vairākiem gadiem. Tā var būt jūsu iemīļotākā rotaļu vietiņa, vai soliņš, kur jūs abi vienmēr apsēžaties pastaigas laikā un apēdat savus līdzi paņemtos gardumus. Izvēlies fonu, kas atbilstu labai fotogrāfijai. Visbiežāk dzīvnieku fotogrāfijās labākais fons ir vienkārši liels zaļš pagalms. Lai iekštelpās neizbojātu fotogrāfiju, centies sakārtot istabu, pirms esi nolēmis fotografēt dzīvnieku. Iespējams, tieši labākais kadrs būtu vannasistabā, bet tieši tur netīšām nomesta kāda netīra zeķe.

Atceries par labu apgaismojumu. Iekštelpās sanāks sliktas kvalitātes bildes, ja būs jau tumšs apgaismojums un būs jāizmanto zibspuldze. Zibspuldze var nelabvēlīgi kaitēt dzīvnieku acīm, kā arī tā var nobaidīt dzīvnieku. Priekšroku dod āra gaismai. Ja tev ir balts mājdzīvnieks, centies izvairīties no tiešiem saules stariem un zibspuldzes izmantošanu. Ja tomēr ārā nav iespējas veidot skaistu fotosesiju, pēc iespējas izmanto apgaismotākās vietas, vislabāk pie loga.

Pielāgojies savam mājdzīvniekam. Neuzņem fotogrāfiju, esot savā līmenī, bet gan pietupies, lai tā būtu dzīvnieka acu augstumā. Tev varbūt būs jānoguļas uz vēdera, lai dabūtu pavisam labus rezultātus, bet tas taču ir tā vērts. Piesaisti dzīvnieka uzmanību ar kaut ko gardu, ja vēlies, lai viņš skatās objektīvā. Uzlies uz fotoaparāta smaržīgu gardumu, taču esi gatavs uzņemt kadru momentā, jo, kad dzīvnieks saodīs gardumu, viņš jau pāris sekunžu laikā var būt pie tevis.