Labas bildes ar telefona kameru

Nav noslēpums, ka labākas bildes sanāk, fotografējot ar speciālām fotokamerām. Taču ne vienmēr tās mums ir līdzi, un iespēja nofotografēt var ātri vien pazust. Vienīgā iespēja, kā iemūžināt skaistu bildi ir, ņemot palīgā telefonu. Protams, salīdzinoši ar pirmajām telefona kamerām, šobrīd jaunākie viedtālruņi ir ar patiešām augstu izšķirtspēju, kas ļoti pietuvināta fotoaparāta kvalitātei. Pielietojot tikai dažus paņēmienus, var uzlabot attēla kvalitāti.

Nekustieties, kad fotografējat
Mobilo telefonu kameras nav domātas fotografēt kustībā. Visbiežāk, ja jūs kustoties kaut ko fotografēsiet, bildes būs neskaidras un izplūdušas. Kamera nespēj nofokusēt vajadzīgo objektu, tāpēc fotografē to, ko uz sekundi var “uzķert”. Mobilo telefonu kamerām mēdz būt lielāka pogas aizture, tas ir, attēla uzņemšanas laiks, kas paiet, kad nospiežat fotografēšanas pogu. Tieši šis ir tas moments, kad telefonam ir jābūt pēc iespējas stabilā stāvoklī, lai neradītu attēlu ar izpludinātu skatu. Vislabāk ir atbalstīt ierīci pret kaut ko stabilu, kas var būt grāmata, koks, siena vai kas cits. Ja nav neviena objekta, pret ko atstutēt telefonu, tad veids, kā noturēt stabilitāti ir turēt abās rokās ierīci un elkoņus piespiest pie ķermeņa.

Nepieciešams labs apgaismojums
Fotografējot, liela loma ir apgaismojumam: jo tas ir gaišāks, jo bildei ir labāka kvalitāte. Mobilajos telefonos ir iespējams uzlikt zibspuldzi, to var likt arī labā apgaismotā telpā, lai iegūtu lielāku kontrastu un izteiktākas ēnas. Taču zibspuldze ir efektīva fotografējot tikai tuvumā esošus objektus. Īpaši grūti ir fotografēt ar telefonu tumšā laikā, jo ierīcei ir jābūt maksimāli stabilai. Radot kaut mazāko kustību, tā nevar nofokusēt kadru un rodas izplūdušas tumšas bildes.

Izvairieties no pietuvināšanas
Izmantojot tādu funkciju kā Digital Zoom jeb digitālo pietuvināšanu, var zaudēt attēla kvalitāti. Iespēju robežās, var pieiet tuvāk vēlamajam objektam. Pietuvinot attēlu ar telefona palīdzību, tas kļūst arvien graudaināks. Jaunākajos viedtālruņos ir funkcija optiski pietuvināt attēlu, kas saucas Optical Zoom. Ar šo tālummaiņu var iegūt pietuvinātus attēlus, saglabājot kvalitāti maksimāli augstu. Jebkurā no abiem variantiem ar tālummaiņu, varu ieteikt censties maz izmantot šo funkciju, bet rediģēšanu vēlāk veikt uz datora ar īpašām programmām, kā, piemēram, Adobe Photoshop -tā veic attēla apgriešanu, padarot to tuvāku.

Augstāka izšķirtspēja
Ir mobilie telefoni, kas sniedz iespēju izvēlēties uzņemto attēlu izšķirtspēju. Likumsakarīgi – jo augstāka izšķirtspēja ir kamerai, jo skaidrākas būs uzņemtās bildes. Šī iespēja mainīt izšķirtspēju ir ieviesta tāpēc, lai mainītu attēla izmērus. Ja būs pati labākā kvalitāte, tad, pārsūtot bildes, tās ilgāk lādēsies un būs nepieciešamāks lielāks datu patēriņš.

Uzreiz neizdzēsiet visas bildes
Izdzēst bildes, tikai tāpēc, ka telefonā tās neizskatās pārāk izteiksmīgas, ir nepareizi. Var atšķirties jūsu telefona ekrāna kvalitāte, no augstākas klases datora ekrāna. Tāpēc, iespēju robežās, saglabājiet visus nofotografētos kadrus līdz varat apskatīt tos datorā. Tāpat vēlams ir fotografēt vairākus kadrus, lai vēlāk var atlasīt patiešām labākos.

Objektīvam ir jābūt tīram
Tas ir pašsaprotami, taču visbiežāk par to tiek aizmirsts. Gadās kāds pirksta nospiedums vai ūdens piliens, kas traucē iegūt labas kvalitātes bildi. Jāatceras, ka objektīvs ir jātīra ar speciāli mīkstu lupatiņu, pretējā gadījumā, piemēram, tīrot ar džemperi, tajā var gadīties mikro-smilšu grauds un var ieskrāpēt švīku, kas traucēs uz visiem laikiem iegūt labas bildes. Noderīgi ir lietot savam telefona vāciņu ar objektīva aizsegu, pasargājot no netīrumiem un skrāpējumiem, atrodoties somā vai kabatā.