Nākotnes fotogrāfijas

Ir pagājuši tikai pieci gadi, kopš varam novērot, kā ar gudro viedtālruņu apvērsumu mēs varam sazināties pat ar attēlu palīdzību. Un tikai šobrīd varam sākt apjaust sekas, kādas jaunas iespējas tehnoloģijas ieviesīs nākotnes fotogrāfijās. Virtuālā realitāte, skaitļošanas tēlainība, sarežģītas datu kopas, vairāku sensoru ierīces, attēlu atpazīšana, jauni failu formāti un estētika ir noteikti vieni no skaļākajiem fotogrāfijas vēstures posmiem, kādus mēs šobrīd zinām.

Fotogrāfijām ir mūžīga vērtība, tāpēc zināms, ka tās nekad nepārstās uzņemt, bet gan attīstīs arvien jaunas inovācijas, lai saglabātu atmiņas mūžīgi. Katru gadu izgudrotāji ražo jaunas lēcas, lai pielāgotu vēl spēcīgākām kadru uztveršanas vajadzībām. Lai iegūtu lielāku izpratni, kā tehnoloģijas izmainīs fotogrāfiju nākotni, varam apskatīt piecas nākotnes vīzijas.

1. Vadošā būs virtuālā realitāte. Virtuālā realitāte var sasniegt vēl nebijušus apmērus. Mēs esam dzirdējuši par virtuālās realitātes atainojumiem uz neilgu brīdi, izmantojot dažādas papildus ierīces. 3D filmas un fotogrāfijas ir tikai sākums, mēs varam būt gatavi, ka arī GoPro kameras uzņems 360 grādu bildes, jaunākie viedtālruņi fotografēs tikai 3D bildes, kas arvien vairāk liks mums aizmirst par tradicionālo fotogrāfijas izskatu. Jaunās tehnoloģijas apvienosies, un kopā radīs daudz labākas fotogrāfijas. Arī reklāmu pasaule aizies arvien reālāka, kas ļaus mums skatīties visu daudz dziļāk un sarežģītāk, paplašinot virtuālās realitātes formātus.

2. Fotogrāfijas būs kustīgas. Jau iepriekšējos gados mēs lēnām sākam iepazīt kustīgās animācijas, pārvietošanos vienā fotogrāfijā, ko piedāvā Apple Live fotogrāfijas, Instagram. Fotogrāfijas vēlas būt brīvas no jebkādiem ierobežojumiem. Lietotāji vēlas jaunus fotogrāfiju formātus un vairs nav apmierināti ar statiskā rakstura bildēm. Tā ir sava veida GIF animāciju atdzimšana, bet šoreiz animācijas formātā būsim mēs paši. Galvenokārt šādus jauninājumus nākotnē centīsies ieviest mobilajos telefonos, kas, savas labās kvalitātes dēļ, straujiem soļiem sāk izkonkurēt tradicionālos fotoaparātus.

3. Spēcīgu stāstu pavēstīšana. Fotogalerijām nākas izmantot arvien lielāku piepūli, lai radītu patiešām labu scenāriju, ko vēlētos apskatīt tūkstošiem cilvēku. Fotografēšanas profesionāļi pievērsīsies jaunām tehnoloģijām un programmām, lai atrastu labākos fotoattēlus. Cilvēki prot sazināties ar vizualizācijas palīdzību. Taču kā profesionāļi spēj atšķirt pašu labāko kadru, ja tajā pašā laikā ir uzņēmuši citas ļoti līdzīgas? No fotogrāfijas ir atkarīga mūsu nākotne, jo tā ir instruments, kā mēs varam sazināties ar visu pasauli.

4. Fotogrāfiju atpazīšana. Lietotājs ik pa laikam uzņem daudz fotogrāfijas, kuras uzkrāj noteiktā foto galerijā. Šajā gadījumā nepieciešams rast risinājumu, lai ātri atrastu noderīgo bildi starp visām pārējām. Vīzija varētu būt atrast konkrētu fotogrāfiju pēc ierakstīta atslēgas vārda. Tehnoloģija, kas ļaus atpazīt dažādus objektus, krāsas ātri vien sakārtos noteiktā secībā, pamatojoties uz vēlamo īpašību. Un tas ir tikai sākums, ko attēli varētu mums pavēstīt. Gala mērķis šādai vīzijai būtu ar algoritmiem precizēta katra fotogrāfija. Algoritms pateiks, ko katrs attēls parāda, un izteiktu tā nozīmi, estētiku, vai bilde ir pievilcīga, kādas emocijas tā izraisa.

5. Savienojums ar internetu. Jau šobrīd mums ir brīva pieeja sūtīt bildes pa WatsApp, Messenger, izmantot elektronisko pastu un daudz citas saziņas vietnes. Izveidojot savienojumu starp vairākām ierīcēm, bildes var tikt pārsūtītas sekunžu laikā. Šis process kļūst arvien vieglāks un pieejamāks, un nav vairs jāuzkrāj visas bildes viedtālrunī, atstājot brīvu atmiņu. Tāpat jaunās tehnoloģijas ļaus brīvi pārskatīt telefona saturu, kameru saturu un rīkoties ar bildēm bez liekiem vadiem un savienojumiem.

Ceļojuma fotogrāfijas

Neatkarīgi no tā, vai esi bieži ceļā uz dažādām eksotiskām vietām, senām pilsētām ar bruģu ielām vai vienkārši baudi skaistu ainavu tuvākās pilsētas populārākajā parkā – fotogrāfija ir lieliska iespēja, kā iemūžināt skaistus mirkļus atmiņā. Ceļojot svarīgi vienmēr foto aparātu turēt cieši sev blakus, jo mirkļi reizēm pazib tik ātri, ka nespēj pat nomirkšķināt, kur nu vēl nofotografēt. Lai vēlāk nenāktos ar nožēlu izdzēst visas fotogrāfijas, jo tās ir izplūdušas, nav sanākušas kā gribas, fokuss ir paņemts uz citu objektu un daudzi citi iemesli – sniegšu dažus padomus, kā uzņemt vislabākās ceļojuma fotogrāfijas.

Daudzos rakstos par to vien runā, ka nepieciešams profesionāls fotoaparāts, un tikai tad bilde būs izdevusies. Bet vai tas, ka mums kaklā nekarājas tūkstoš dolāru vērts fotoaparāts nozīmē, ka nav nekāda jēga iemūžināt savu ceļojumu? Protams, tas ir muļķīgi.

1. Cilvēki, vietas, lietas
Šie trīs lietvārdi ir kā definīcija lieliskam ceļojuma foto – kā arī paši labākie sastāvēs tieši no visiem trijiem vārdiem kopā. Lai ilustrētu, pieņemsim, Londonas torni vai kādu no Dānijas skatiem, atspoguļojot tā patieso būtību, varētu pieiet mākslinieciski un pelēkā fonā iegūt pienācīgu fotoattēlu. Bet, ja bildē iesaistīsi arī savus bērnus, kas, piemēram, uzkāpis viens otram mugurā un it kā turas pie torņa jumta kores – fotogrāfija iegūs pavisam jaunu skatu.

2. Dodies tuvāk
Ja tu neesi pietiekami tuvu, tas nozīmē, ka bilde nebūs pietiekami laba. Burtiski saprotot – jo tuvāk tu būsi vēlamajam objektam, jo labāk un precīzāk iegūsi attēlu. Ir vairāki veidi kā iegūt tuvāku attēlu. Viens no vienkāršākajiem ir pašam pieiet tuvāk. Ne vienmēr būs ļoti ērti iegūt tuvāku attēlu, bet vismaz centies cik tuvu vari, kaut vai, pakāpies ar vienu kāju tuvāk, vai izstiep roku. Apskatot attēlu, cilvēka acs joprojām var sajust attālumu, taču katrs solis, kas panākts tuvāk, ir novērtējams. Otrs no veidiem ir pietuvināt objektīvu un iegūt daudz tuvāku skatu. Mūsdienu laikmetā bildes kvalitāte samazinās pavisam nedaudz, arī tad, ja tiek pietuvināts mehāniski. Tomēr, ja vien ir iespēja, tomēr labāka bilde sanāks ar pirmo variantu.

3. Būt pašam fotogrāfijās
Daudz interesantāk un jautrāk ir skatīties bildes, kurās pats esi iesaistījies. Arī tad, ja tu mēdz ceļot viens, mūsdienu tehnoloģijas ir izdomājušas fotoaparātu pagarinājumus, kas ļauj iekļaut arī sevi attēlā. Tāpat var izmantot taimeri, noliekot to uz drošas pamatnes, un atejot tālāk no aparāta. Nebaidies arī pajautāt kādam citam tūristam, vai viņš nevarētu nofotografēt, bet vienmēr atceries piesardzību un neuztici savu fotokameru aizdomīgiem cilvēkiem.

4. Aizpildi fonu
Vienmēr jāatceras, ka aplūkojot fotogrāfiju tiek pievērsta uzmanība pat mazākajiem sīkumiem. Pirms uzņem kadru, rūpīgi aplūko kas ir saskatāms fotogrāfijas labā un kreisā stūrī, lai tur nav pārāk daudz liekas informācijas (piemēram, nekārtība, citi cilvēki, nesmuki attēli un uzraksti). Fotogrāfija ir jāveido prasmīgi, parādot visu, ko vēlies atcerēties un neiekļaujot to, kas nav būtisks. Nedrīkst koncentrēties tikai uz priekšplāna objektu, nepadomājot, kas ir aizmugurē vai malās.

5. Uzsver citas lietas, kad esi populārā apskates vietā
Izveido interesantas kombinācijas, samazini īsto objektu, priekšplānā noliekot kādu citu. Cik nav redzētas standarta Eifeļa torņa bildes, taču ideja, kā, piemēram, apsēsties uz zemes un atspiesties it kā pret tālāk esošo torni ir daudz interesantāka un skatāmāka.

6. Kontrolē
Ja tu esi izvirzīts fotografēšanas amatam, tad tev ir jābūt tam cilvēkam, kurš nosaka kur stāvēt, kā stāvēt un kā sakārtoties. Daudzi cilvēki ir pārāk koncentrējušies uz savām fotogrāfijām, ka nemaz neapjautājas, kāda tā izskatās no fotoaparāta skata punkta. Tikai fotogrāfam ir iespēja uzlabot bildi, jo viņš redz tā gala iznākumu.

Paldies par sagatavoto informāciju musu Dānijas draugiem – Penge247.dk (Denmark)

5 lietas, kas jāpatur prātā, kamēr tiec fotografēts

Vai esi atmetis ar roku fotogrāfiju veidošanai, jo katrā bildē saredzi kādu nepilnību? Kāpēc daudzi izskatās tik labi fotogrāfijās, bet, kad nepieciešama jauna bilde savam arhīvam credit rapid, nespēj nevienu labu kadru iegūt. Fotogrāfi zina daudz noslēpumus, kā likt ikvienam izskatīties lieliski visās fotogrāfijās. Šeit apkoptas septiņas svarīgākās lietas, kuras fotogrāfi iesaka atcerēties, kad fotografējies.

Stāvi ar rokām pie sāniem
Daudzi cilvēki nejūtas atviegloti kameru priekšā. Iespējams tāpēc bildes nesanāk pārāk labas, jo viņi ir saspringuši. Profesionāli fotogrāfi padara foto-sesijas daudz labākas, liekot personai justies brīvi. Viņi runā ar saviem klientiem, uzdod dažādākos jautājumus, cenšoties iepazīt personu daudz labāk. Atbildot uz jautājumiem, cilvēks mēdz aizmirst, ka tiek fotografēts. Bet ko darīt, ja tevi fotografē amatieris, un neiesaistās tavu stājas un pozu izvēlē? Viss, ko tu vari darīt ir censties pašam atbrīvoties no spriedzes, vai vismaz izlikties, ka tu jūties labi. Viens no trikiem, kas liek jebkurai personai izskatīties atbrīvoti fotogrāfijās ir stāvēt kameras priekšā ar rokām pie sāniem. Nestāvi ar rokām aiz muguras vai krustu šķērsotām priekšā. Rezultātā iegūsi fotogrāfiju, kurā izskaties dabiski, ērti, draudzīgi un viegli. Ja tev ir josta vai apģērbs ar kabatām, vari mēģināt eksperimentēt izmantojot šos piederumus.

Pagriez seju uz labo pusi
zinātnieki uzskata, ka sejas kreisā puse pastāsta visu, ko mēs jūtam. Kad tiec fotografēts, centies kamerai pagriezt labo sejas pusi. Šis triks ir īpaši noderīgs, ja jūties satraukts vai nomākts pēdējā laikā, un nevēlies, lai citi to uzzina. Bez tam, pagriežot savu seju uz pusi, liks izskatīties romantiski, jo izrādīsi savu vaigu kaulu līniju un acu līniju. Šī nostāja lieliski slēpj pārējās nepilnības, kas ir saistītas ar negatīvām emocijām. Pavērs savu seju uz labo pusi, ja tev liekas, ka ir pārāk plata piere vai liels deguns. Pirms fotografēšanās nedaudz praktizējies pie spoguļa un atrodi stāju, kurā izskaties vislabāk.

Skaties nedaudz augstāk virs fotokameras lēcas
Šī ir pirmā lieta, ko fotogrāfs varētu lūgt jūs izdarīt. Neskaties taisni uz kameru, bet gan nedaudz augstāk – tas dos vairāk dabiskākas bildes. Vienalga, vai fotografējies studijā vai draugu kompānijā, seko šim vienkāršajam noteikumam. Kad tevi fotografē, skaties uz cilvēku, kurš uzņem bildi. Pārliecinies, ka kamera nav vērsta uz tevis no apakšpuses. Ja kamera būs pārāk zema, tad attēlā varētu saskatīt dubultzodu, kas vēl vairāk neizkrāšņos bildi.

Pagriez savu ķermeni uz sāniem
Pareiza pozēšana ir vienāda ar lieliskām fotogrāfijām. Ja tu zini, ka ne tikai tava seja, bet arī viss ķermenis būs fotogrāfijā, tad mēs iesakām sekot šim padomam. Pagriežot savu ķermeni sāniski, liks izskatīties plānākam, tievākam, kas ir gandrīz vienmēr pat vēlami. Nespēju iedomāties nevienu cilvēku, kuri tīšu prāt vēlētos savās fotogrāfijās izskatīties resnāki, bet savukārt zinu tos, kas vēlas izskatīties tievāki. Ja nepareizi pagriezīsies, vai, vispār nepagriezīsies, tad nebrīnies, ka iespējams izskatīsies daudz īsāks un platāks, nekā patiešām esi.

Uzkrāso lūpas
Uzkrāso lūpu krāsu vai vismaz spīdumu, pat tad, ja neesi uzklājusi grimu. Bildes bez lūpu krāsas mēdz izskatīties drūmākas nekā ir patiesībā. Ņemot vērā, ka bildē reālās krāsas izskatās pāris toņus gaišākas imprumuturi rapide nebancare, tu varētu izmantot spilgtāku toni, piemēram, piesātinātu rozā krāsu. Bet, ja runa ir par rozā toņiem, noteikti izvairies tos uzklāt uz acīm, jo tie padara sievietes vecākas, kā arī izcels nevēlamās nepilnības, piemēram, grumbas zem acīm.

11 iemesli, lai kļūtu par fotogrāfu

Būt par fotogrāfu ir patiesi lieliski. Tas var būt tikai kā hobijs, bet, arī apvienojot ar profesiju, var pelnīt naudu. Ir ļoti daudz iemesli, kāpēc katram no mums vajadzētu padomāt par fotografēšanu, no kuriem 11 es pastāstīšu.

Saglabā atmiņas mūžīgi
Ar fotogrāfiju var iemūžināt brīdi uz visiem laikiem. Fotogrāfija mūsdienās ir kļuvusi par universālu pierādījumu kādam notikumam. Mums būtu tik daudz atmiņas par, piemēram, Seno Grieķiju, ja arī tajā laikā jau būtu fotogrāfijas. Tāpēc centies katru svarīgo momentu nofotografēt – tas prasa tikai sekundi, lai atmiņas paliktu mūžīgi.

Izmaini redzes loku
Fotogrāfija liek paskatīties uz lietām no cita redzes loka. Tā ir diezgan neticama transformācija, kuru piedzīvojam pie fotoaparāta. Pēkšņi sākat pamanīt krāsas, formas, gaismas, faktūras, kokus, puķes.. Viss ap jums izskatās citādāk, ja skaties ar fotogrāfa acīm. Kad tu sāc apkopot informāciju, tu neizbēgami sāc pamanīt, cik daudz skaista ir visapkārt. Katra diena ir piepildīta ar skaistām un neatkārtojamām lietām pat pašās negaidītajās vietās. Tu pamani, ka pats paliec laimīgāks un pacilātāks, kad ieraugi to īso gaismu. Fotogrāfija ir izmainījusi ikdienas pieredzi.

Aizmirsti rūpes
Fotogrāfija iegremdē sevi visu un palīdz aizmirst lietas, kas notiek apkārt. Ikdienas rūpes aizplūst prom, jo tu dziļi koncentrējies uz labu fotogrāfiju veidošanu.

Var dalīties ar svarīgiem cilvēkiem savā dzīvē
Viens no biežākajiem fotogrāfijas uzņemšanas mērķiem ir iemūžināt sev tuvus un svarīgus cilvēkus. Fotografēšana ir kaislība, kurā var dalīties ar citiem. Nodod savu fotografēšanas mākslu jaunākajām paaudzēm, un stimulē arī viņu mīlestību pret šo mākslu.

Iemūžini savu ģimeni
Visbiežākais iemesls, kāpēc cilvēkiem patīk fotografēt ir – saglabāt dokumentāciju par savu ģimeni uz dienām, kad tā var arī vairs nebūt. Sākumā tu dokumentēsi savus bērnus, viņu ikdienas soļus, bet pēc tam to pašu var darīt arī ar mazbērnu iemūžināšanu.

Iemūžini bērnus
Vienalga, vai tie ir tavi paša bērni, drauga vai klienta – tas ir pārsteidzošs fotografēšanas “modelis”. Bērni redz pasauli citādāk un bieži vien izsaka daudz vairāk mīlestības un emocijas nekā pieaugušie. Spēja attēlot šādas emocijas ir katra fotogrāfa liels izaicinājums un ilga mācīšanās pieredze.

Padara tevi radošu
Ikvienam ir jābūt radošam. Lai atteiktos no fotografēšanas, “es neesmu pietiekami radošs” nebūs labākais attaisnojums. Ikviens var nospiest fotoaparāta pogu un uzsvērt savu domu ar radošu ideju.

Radi mākslu
Kāds rezultāts ir fotografēšanas mākslai? Tu vari radīt mākslu. Lai ko tu arī saredzētu, ar fotogrāfijas palīdzību, tu no viena laukakmens vari izveidot pasaules slavenu mākslu.

Liels izaicinājums
Patiesībā fotografēšana ir nedaudz vairāk kā vienkārši objektīva pagriešana uz kādu priekšmetu un pogas nospiešana. Mācīties un kļūt par augsta ranga fotogrāfu ir patiešām liels izaicinājums. Tu vienmēr iemācīsies kaut ko jaunu – tas ir virziens vai pētīšanas objekts. Mācīšanās nekad nebūs garlaicīga.

Izsaki sevi fotogrāfijā
Tava unikālā perspektīva var iet tālāk nevis tikai parādīt cilvēkiem, kā saredzi priekšmetu. Fotogrāfija ļauj izteikt sevi un savu viedokli, uzskatus. Izvēlies, kā fotogrāfija pārstāv tevi.

Pats labākais suvenīrs
Fotogrāfija der kā lielisks suvenīrs ikreiz, kad ceļo. Tās ir satiktās personas, skaisti skati un aiz tā visa – stāsts. Cilvēki pērk atslēgas piekariņus ar dažādām mazām saspiestām bildītēm, vai tieši pretēji – liek pie sienas foto attēlus, ko iegādājušies veikalos. Taču sava uzņemtā fotogrāfija paudīs personīgu stāstu.

Mājas mīluļu fotografēšana

Tāpat kā mēs vēlamies fotografēt bērnus un ikvienu viņu soli, tikpat daudz mēs uzņemam bildes ar savu mājas mīluli. Mēs izdrukājam, dalāmies un pārsūtam cits citam savu mājdzīvnieku fotogrāfijas. Bet kā panākt,lai mīlulis justo labi kameras priekša un nebūtu viņš jāpiebaro ar našķiem? Dzīvnieku fotografēšana ir ļoti grūta nodarbe, taču rezultāts ir neatkārtojams.

Vienmēr turi pa rokai savu kameru. Protams, ideālā variantā ir visur nēsāto to līdzi, taču, padomājot loģiski, cik ērti ir mājā visu laiku turēt pie rokas kameru. Tomēr, ja kamera nav blakus, mēs bieži vien palaižam garām daudzus labus momentus. It īpaši pateicīgi nēsāt ikreiz kameru līdzi ir tas, ka dzīvnieks pieradīs pie tās un būs daudz drošāks, neaizgriezīsies, kad to pret viņu pavērsīsi. Viņi turpinās koncentrēties uz savām lietām, nevis pievērsīs uzmanību tavai kamerai, ko diezgan bieži būsi jau turējis rokās. Šobrīd pat viedtālruņos ir iebūvētas augstas kvalitātes foto kameras, kas sniedz lielisku iespēju to nēsāt līdzi katras pastaigas vai rotaļas laikā.

Fotogrāfijās tev ir jāatklāj sava mājdzīvnieka personība. Tam nevajadzētu būt nekam grūtam, jo to jau būsi sapratis ikdienā ar viņu spēlējoties, dzīvojot un apkopjot. Mērķis ir izcelt labāko no dzīvnieka īpašībām, tāpēc, zinot pareizos momentus, var radīt patiešām labas bildes. Piemēram, ja tu zini, ka suns mēdz apsēsties uz pakaļkājām, kad ierauga kārumu tavās rokās, izmanto šo brīdi, lai nofotografētu savu gudro mīluli. Fotogrāfijās vari dižoties ar kādu unikālu īpašību, kas piemīt tikai tavas sugas mājdzīvniekam. Zaķi māk lieliski balansēt priekšmetus uz savas galvas, kāmji var aizlikt tik daudz sīkumus aiz saviem vaigiem, suņi var skriet pakaļ savai astei, bet kaķi izstiepties visa radiatora garumā. Tāpat zinot dzīvnieka īpašības tu vari paredzēt, kad viņš ir miegaināks, slinkāks, bet kad aktīvāks un nevaldāmāks.

Izvēlies vietu, kur notiks tava mazā fotosesija. Dzīvniekam ir jājūtas ērti un ne par ko neuztrauktam. Tu vari pielāgot vietu, kas tev pašam izraisīs atmiņas skatoties uz bildi pēc vairākiem gadiem. Tā var būt jūsu iemīļotākā rotaļu vietiņa, vai soliņš, kur jūs abi vienmēr apsēžaties pastaigas laikā un apēdat savus līdzi paņemtos gardumus. Izvēlies fonu, kas atbilstu labai fotogrāfijai. Visbiežāk dzīvnieku fotogrāfijās labākais fons ir vienkārši liels zaļš pagalms. Lai iekštelpās neizbojātu fotogrāfiju, centies sakārtot istabu, pirms esi nolēmis fotografēt dzīvnieku. Iespējams, tieši labākais kadrs būtu vannasistabā, bet tieši tur netīšām nomesta kāda netīra zeķe.

Atceries par labu apgaismojumu. Iekštelpās sanāks sliktas kvalitātes bildes, ja būs jau tumšs apgaismojums un būs jāizmanto zibspuldze. Zibspuldze var nelabvēlīgi kaitēt dzīvnieku acīm, kā arī tā var nobaidīt dzīvnieku. Priekšroku dod āra gaismai. Ja tev ir balts mājdzīvnieks, centies izvairīties no tiešiem saules stariem un zibspuldzes izmantošanu. Ja tomēr ārā nav iespējas veidot skaistu fotosesiju, pēc iespējas izmanto apgaismotākās vietas, vislabāk pie loga.

Pielāgojies savam mājdzīvniekam. Neuzņem fotogrāfiju, esot savā līmenī, bet gan pietupies, lai tā būtu dzīvnieka acu augstumā. Tev varbūt būs jānoguļas uz vēdera, lai dabūtu pavisam labus rezultātus, bet tas taču ir tā vērts. Piesaisti dzīvnieka uzmanību ar kaut ko gardu, ja vēlies, lai viņš skatās objektīvā. Uzlies uz fotoaparāta smaržīgu gardumu, taču esi gatavs uzņemt kadru momentā, jo, kad dzīvnieks saodīs gardumu, viņš jau pāris sekunžu laikā var būt pie tevis.

Savvaļas dzīvnieku fotografēšana

Vai tu kādreiz esi gribējis kļūt par profesionālu savvaļas dzīvnieku fotogrāfu? Ar dažiem precīziem paņēmieniem tu vari darīt to, par ko vienmēr esi sapņojis.

Lai kļūtu par profesionāli pilnīgi jebkādā jomā, galvenais ir pamata zināšanas un teorijas apguve. Dodies uz fotogrāfu kursiem vai speciālām skolām, kur apmāca jaunos profesionāļus. Pārliecinies, vai tu tiešām vēlies to darīt. Ja tu to grasies darīt kā peļņas avotu, nevis hobija līmenī, tev jārēķinās ar ilgu pacietību, sasmērētu apģērbu, izsalkumu un citām lietā, kas ir ārpus tavas komforta zonas.

Pirms kļūsti par profesionālu fotogrāfu, ieguldi tajā zināmus līdzekļus. Vai esi painteresējies, cik maksā laba spoguļkamera? Tev būs jāatvadās kā minimums vismaz no 400 eiro un vēl vairāk. Tev ir jāiegulda nauda labai kamerai un objektīvam. Izvēlies tik labu fotokameru, kādu uzskati par vajadzīgu. Neviens neteiks priekšā kāda jāpērk, un nebakstīs ar pirkstu kameras modelim, ja tas izrādīsies par klasi sliktāks kā citiem. Jo galvenais ir rezultātā iegūtie kadri. Papildus kamerai un objektīvam nepieciešams arī statīvs un atmiņas karte, piemērots apģērbs.

Apģērbs ir nepieciešams pielāgots apkārtējai videi, kurā grasies uzņemt bildes. Piemēram, ejot tropiskajos džungļos, centies pieskaņoties zaļajām liānām vai lielajām papardēm, nevis izcelies ar spilgtām indigo krāsām. Spilgtas krāsas var būt briesmu signāls dzīvniekiem, tāpēc pārliecinies, ka nenobaidīsi nevienu. Neizraisi lieku stresu dzīvniekiem, kurus tu grasies fotografēt. Ne tikai ar savu apģērbu tu to vari panākt, bet arī ar skaļu runāšanu vai netīšu telefona zvanu.

Kad esi ieraudzījis savu “modeli” lavies lēnām klāt un ieņem labāko pozu. Tev jāizturas kā medniekam, kas vēlas iegūt īpašumā unikālas bildes. Ja dzīvnieks tevi pamanīs viņš aizbēgs. Izvairies no asām smakām, neizmanto smaržas, kad dodies fotografēt. Dzīvniekiem nereti ir divreiz spēcīgāka oža nekā cilvēkam. Savvaļas dzīvnieku fotografēšana prasa daudz pacietību un lielu klusumu. Profesionālām fotokamerām nedrīkst būt skaļi signāli, kad ir veikta fotogrāfija. Jo labs fotogrāfs uzņem vismaz 10 fotogrāfijas vienlaicīgi.

Vienmēr esi informēts par apkārtni. Kamēr tu ķer kadrā kādu dzīvnieku, esi pārliecināts, ka tevi par maltīti nav uzskatījis cits plēsoņa. Nodrošinies, ka tev var sanākt pietiekami ilgi sēdēt vienā vietā, tāpēc paņem līdzi kaut ko ēdamu, taču neko ar izteiktu smaržu, lai nepievilinātu citus dzīvniekus, tai skaitā plēsīgos zvērus. Apzinies teritoriju, kurā tu atrodies – kādam riskam no apkārtējiem dzīvniekiem esi pakļauts.

Nedodies savvaļā uz labu laimi kaut ko nofotografēt. Vienmēr izpēti, par dzīvnieku paradumiem, kur tie meklējami, kādā dienas laikā un citu informāciju. Piemēram, ja dodies fotografēt pūces, der zināt, ka dienas laikā tās guļ, un kadri jāķer tikai naktī. Nereti dzīvnieku fotografēšanai nepieciešama ēsma kā pievilināt tuvāk kamerai. Izpēti, ko dzīvnieks ēd un iegādājies to. Atceries, ka savvaļas dzīvnieki ir neprognozējamāki kā esi pieradis redzēt mājas vidē. Tāpēc neiedomājies dzīvniekus barot no rokas, jo tāpat kā tu, arī viņi pirmo reizi būs redzējuši tik tuvu cilvēku, un var nezināt kā uzvesties. Esi gatavs pielāgoties dzīvnieku režīmam. Ja nepieciešams, būsi spiests celties agrā rītā pirms saullēkta, vai sēdēt vairākas stundas lielākajā dienas svelmē.

Painteresējies pie žurnālu redaktoriem, vai ir iespējams pārdot savas fotogrāfijas. Dzīvnieku žurnāli mēdz izveidot sadarbību ar labiem fotogrāfiem, kas iegūst patiešām profesionālus un neredzētus kadrus. Savvaļas dzīvnieku fotogrāfi par vienu bildi var saņemt no desmit līdz vairākiem simtiem.

Lielākie profesionālo fotokameru ražotāji

Lai kļūtu par labu fotogrāfu, ir nepieciešams profesionāls aprīkojums. Vissvarīgākais, protams, ir fotoaparāts, kam ir pašas labākās funkcijas: maksimāli lielas un augstas kvalitātes pietuvināšanas iespējas, fokusēšana, spilgtas un izteiksmīgas zibspuldzes opcijas un citas svarīgas lietas.

Pasaulē ir daudzi veiksmīgi uzņēmumi, kas ražo kvalitatīvus fotoaparātus. Novērots, ka tieši Japāna ir valsts, kur kameru ražošana ir augstā līmenī un arvien papildina ar spēcīgiem izgudrojumiem. Japānas optiskās ierīces sastāda lielāko procentuālo sadalījumu pasaules tirgū.

Nikon ir ieguvis savu popularitāti ar labākajām inovācijām pasaules fotokameru ražotāju tirgū. Uzņēmuma pilnais nosaukums ir `Nikon Corporation`, bet arī saīsinātais nosaukums `Nikon` nav nepareizs. Uzņēmums tika dibināts 1917.gadā, Japānā. Tas, par ko iestājas firmas direktori ir: Patiesums, Degsme sirdī un Jauninājumu ieviešana. Nikon logotipā ir dzelteni stari, kas sniedzas bezgalīgā mākslas nozarē. Paši pēdējie izgudrojumi ir kameras, kas lieliski var veikt fotografēšanu zem ūdens. Uzņēmums darbojas plašā spektrā, ražojot visāda veida optiskās elektronikas ierīces.

Canon ir japāņu labāko fotokameru izgudrojums. Uzņēmums Canon Inc. ir ir daudzfunkcionāls, un ražo ne tikai fotogrāfiem noderīgu aprīkojumu, bet arī biroja tehniku (printerus, kopētājus, projektorus un citu elektroniku). Profesionāļu vidū īpaši populāras ir spoguļkameras, bet amatieri sākumā var labi iztikt ar bezspoguļa kamerām. Vārds Canon visprecīzāk tiek raksturots kā “Svētais raksts”. Uzņēmuma mērķis ir attīstīties globāli un piedāvāt saviem klientiem arvien jaunas tehnoloģijas un modernus pakalpojumus. Visu par un ap Canon fotoaparātiem un izgudrojumiem no pašiem sākumiem līdz mūsdienām var apskatīt uzņēmuma izveidotajā muzejā “Canon Camera Museum”.

Sony, tāpat kā iepriekšējie lielākie uzņēmumi, ir Japānas izgudrojums. Tā dibinātāji ir Akio Morita un Masaru Ibuka. Nosaukums `Sony` ir cēlies no latīņu sonus (skaņa) un angļu sonny (mazs zēns) apvienojuma. Sony ir daudzfunkcionāls uzņēmums, kura galvenā ražošanas niša ir televizori, datori un mobilās iekārtas, tad sekojot tikai kamerām un video kamerām. Kameru ražošanā vislielāko uzmanību firma liek uz objektīvu un lēcu kvalitāti. Objektīvi ļauj brīvi fokusēt no lieliem arhitektūras objektiem, līdz smalkiem rasas pilieniem.

Panasonic ir 1918.gadā dibināta japāņu uzņēmēja Konosuke Macusita daudzfunkcionālais uzņēmums. Tā galvenais birojs atrodas Japānas pilsētā Osakā. Moto ir “Labākai dzīvei, labākai pasaulei”. Panasonic lielākie ražošanas produkti ir datortehnika, audiovizuālās ierīces un mājas elektronika. Augsti attīstīta ir arī kameru ražošana. Pēdējais jaunums, ko ieviesis Panasonic ir funkcija, kur var fokusēt arī pēc bildes uzņemšanas. Šī opcija iespējama visās jaunākajās Lumix kamerās. Panasonic savu popularitāti iegūst ne tikai tehnoloģiju attīstībā, bet, piemēram, šogad esot par vienu no galvenajiem sponsoriem Rio olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Brazīlijā.

Olympus Corporation ir Japānas daudzfunkcionāls uzņēmums, kas dibināts 1919. gadā. Sākotnēji galvenais ražošanas produkts bijis mikroskopi, teleskopi un termometri. Tās nosaukums radies no Olimpa kalna, kas Senās Grieķijas mitoloģijā ir galvenā dievu mājvieta. Olympus devīze ir padarīt katru dienu labāku, drošāku, veselīgāku un piepildītāku. Olympus paši nozīmīgākie atklājumi ir medicīnas jomā – tieši endoskopijas, ginekoloģijas izmeklējumiem paredzētās kameras, ķirurģiskās ārstēšanas tehnika laparoskopiski ir šī uzņēmuma svarīgākie izgudrojumi visā pasaulē. Fotokameru ražošanā ir trīs dažādi modeļi, kas domāti visiem lietotājiem: OM-D spēcīgās retro stila kameras, kas nodrošina labu darbību putekļos, sniegā un lietū; PEN maza izmēra ikdienas lietošanai un STYLUS kameras, kas ir daudzfunkcionāla profesionālā kamera, kompaktā mazākā izmērā.

Labas bildes ar telefona kameru

Nav noslēpums, ka labākas bildes sanāk, fotografējot ar speciālām fotokamerām. Taču ne vienmēr tās mums ir līdzi, un iespēja nofotografēt var ātri vien pazust. Vienīgā iespēja, kā iemūžināt skaistu bildi ir, ņemot palīgā telefonu. Protams, salīdzinoši ar pirmajām telefona kamerām, šobrīd jaunākie viedtālruņi ir ar patiešām augstu izšķirtspēju, kas ļoti pietuvināta fotoaparāta kvalitātei. Pielietojot tikai dažus paņēmienus, var uzlabot attēla kvalitāti.

Nekustieties, kad fotografējat
Mobilo telefonu kameras nav domātas fotografēt kustībā. Visbiežāk, ja jūs kustoties kaut ko fotografēsiet, bildes būs neskaidras un izplūdušas. Kamera nespēj nofokusēt vajadzīgo objektu, tāpēc fotografē to, ko uz sekundi var “uzķert”. Mobilo telefonu kamerām mēdz būt lielāka pogas aizture, tas ir, attēla uzņemšanas laiks, kas paiet, kad nospiežat fotografēšanas pogu. Tieši šis ir tas moments, kad telefonam ir jābūt pēc iespējas stabilā stāvoklī, lai neradītu attēlu ar izpludinātu skatu. Vislabāk ir atbalstīt ierīci pret kaut ko stabilu, kas var būt grāmata, koks, siena vai kas cits. Ja nav neviena objekta, pret ko atstutēt telefonu, tad veids, kā noturēt stabilitāti ir turēt abās rokās ierīci un elkoņus piespiest pie ķermeņa.

Nepieciešams labs apgaismojums
Fotografējot, liela loma ir apgaismojumam: jo tas ir gaišāks, jo bildei ir labāka kvalitāte. Mobilajos telefonos ir iespējams uzlikt zibspuldzi, to var likt arī labā apgaismotā telpā, lai iegūtu lielāku kontrastu un izteiktākas ēnas. Taču zibspuldze ir efektīva fotografējot tikai tuvumā esošus objektus. Īpaši grūti ir fotografēt ar telefonu tumšā laikā, jo ierīcei ir jābūt maksimāli stabilai. Radot kaut mazāko kustību, tā nevar nofokusēt kadru un rodas izplūdušas tumšas bildes.

Izvairieties no pietuvināšanas
Izmantojot tādu funkciju kā Digital Zoom jeb digitālo pietuvināšanu, var zaudēt attēla kvalitāti. Iespēju robežās, var pieiet tuvāk vēlamajam objektam. Pietuvinot attēlu ar telefona palīdzību, tas kļūst arvien graudaināks. Jaunākajos viedtālruņos ir funkcija optiski pietuvināt attēlu, kas saucas Optical Zoom. Ar šo tālummaiņu var iegūt pietuvinātus attēlus, saglabājot kvalitāti maksimāli augstu. Jebkurā no abiem variantiem ar tālummaiņu, varu ieteikt censties maz izmantot šo funkciju, bet rediģēšanu vēlāk veikt uz datora ar īpašām programmām, kā, piemēram, Adobe Photoshop -tā veic attēla apgriešanu, padarot to tuvāku.

Augstāka izšķirtspēja
Ir mobilie telefoni, kas sniedz iespēju izvēlēties uzņemto attēlu izšķirtspēju. Likumsakarīgi – jo augstāka izšķirtspēja ir kamerai, jo skaidrākas būs uzņemtās bildes. Šī iespēja mainīt izšķirtspēju ir ieviesta tāpēc, lai mainītu attēla izmērus. Ja būs pati labākā kvalitāte, tad, pārsūtot bildes, tās ilgāk lādēsies un būs nepieciešamāks lielāks datu patēriņš.

Uzreiz neizdzēsiet visas bildes
Izdzēst bildes, tikai tāpēc, ka telefonā tās neizskatās pārāk izteiksmīgas, ir nepareizi. Var atšķirties jūsu telefona ekrāna kvalitāte, no augstākas klases datora ekrāna. Tāpēc, iespēju robežās, saglabājiet visus nofotografētos kadrus līdz varat apskatīt tos datorā. Tāpat vēlams ir fotografēt vairākus kadrus, lai vēlāk var atlasīt patiešām labākos.

Objektīvam ir jābūt tīram
Tas ir pašsaprotami, taču visbiežāk par to tiek aizmirsts. Gadās kāds pirksta nospiedums vai ūdens piliens, kas traucē iegūt labas kvalitātes bildi. Jāatceras, ka objektīvs ir jātīra ar speciāli mīkstu lupatiņu, pretējā gadījumā, piemēram, tīrot ar džemperi, tajā var gadīties mikro-smilšu grauds un var ieskrāpēt švīku, kas traucēs uz visiem laikiem iegūt labas bildes. Noderīgi ir lietot savam telefona vāciņu ar objektīva aizsegu, pasargājot no netīrumiem un skrāpējumiem, atrodoties somā vai kabatā.