Ceļojuma fotogrāfijas

Neatkarīgi no tā, vai esi bieži ceļā uz dažādām eksotiskām vietām, senām pilsētām ar bruģu ielām vai vienkārši baudi skaistu ainavu tuvākās pilsētas populārākajā parkā – fotogrāfija ir lieliska iespēja, kā iemūžināt skaistus mirkļus atmiņā. Ceļojot svarīgi vienmēr foto aparātu turēt cieši sev blakus, jo mirkļi reizēm pazib tik ātri, ka nespēj pat nomirkšķināt, kur nu vēl nofotografēt. Lai vēlāk nenāktos ar nožēlu izdzēst visas fotogrāfijas, jo tās ir izplūdušas, nav sanākušas kā gribas, fokuss ir paņemts uz citu objektu un daudzi citi iemesli – sniegšu dažus padomus, kā uzņemt vislabākās ceļojuma fotogrāfijas.

Daudzos rakstos par to vien runā, ka nepieciešams profesionāls fotoaparāts, un tikai tad bilde būs izdevusies. Bet vai tas, ka mums kaklā nekarājas tūkstoš dolāru vērts fotoaparāts nozīmē, ka nav nekāda jēga iemūžināt savu ceļojumu? Protams, tas ir muļķīgi.

1. Cilvēki, vietas, lietas
Šie trīs lietvārdi ir kā definīcija lieliskam ceļojuma foto – kā arī paši labākie sastāvēs tieši no visiem trijiem vārdiem kopā. Lai ilustrētu, pieņemsim, Londonas torni vai kādu no Dānijas skatiem, atspoguļojot tā patieso būtību, varētu pieiet mākslinieciski un pelēkā fonā iegūt pienācīgu fotoattēlu. Bet, ja bildē iesaistīsi arī savus bērnus, kas, piemēram, uzkāpis viens otram mugurā un it kā turas pie torņa jumta kores – fotogrāfija iegūs pavisam jaunu skatu.

2. Dodies tuvāk
Ja tu neesi pietiekami tuvu, tas nozīmē, ka bilde nebūs pietiekami laba. Burtiski saprotot – jo tuvāk tu būsi vēlamajam objektam, jo labāk un precīzāk iegūsi attēlu. Ir vairāki veidi kā iegūt tuvāku attēlu. Viens no vienkāršākajiem ir pašam pieiet tuvāk. Ne vienmēr būs ļoti ērti iegūt tuvāku attēlu, bet vismaz centies cik tuvu vari, kaut vai, pakāpies ar vienu kāju tuvāk, vai izstiep roku. Apskatot attēlu, cilvēka acs joprojām var sajust attālumu, taču katrs solis, kas panākts tuvāk, ir novērtējams. Otrs no veidiem ir pietuvināt objektīvu un iegūt daudz tuvāku skatu. Mūsdienu laikmetā bildes kvalitāte samazinās pavisam nedaudz, arī tad, ja tiek pietuvināts mehāniski. Tomēr, ja vien ir iespēja, tomēr labāka bilde sanāks ar pirmo variantu.

3. Būt pašam fotogrāfijās
Daudz interesantāk un jautrāk ir skatīties bildes, kurās pats esi iesaistījies. Arī tad, ja tu mēdz ceļot viens, mūsdienu tehnoloģijas ir izdomājušas fotoaparātu pagarinājumus, kas ļauj iekļaut arī sevi attēlā. Tāpat var izmantot taimeri, noliekot to uz drošas pamatnes, un atejot tālāk no aparāta. Nebaidies arī pajautāt kādam citam tūristam, vai viņš nevarētu nofotografēt, bet vienmēr atceries piesardzību un neuztici savu fotokameru aizdomīgiem cilvēkiem.

4. Aizpildi fonu
Vienmēr jāatceras, ka aplūkojot fotogrāfiju tiek pievērsta uzmanība pat mazākajiem sīkumiem. Pirms uzņem kadru, rūpīgi aplūko kas ir saskatāms fotogrāfijas labā un kreisā stūrī, lai tur nav pārāk daudz liekas informācijas (piemēram, nekārtība, citi cilvēki, nesmuki attēli un uzraksti). Fotogrāfija ir jāveido prasmīgi, parādot visu, ko vēlies atcerēties un neiekļaujot to, kas nav būtisks. Nedrīkst koncentrēties tikai uz priekšplāna objektu, nepadomājot, kas ir aizmugurē vai malās.

5. Uzsver citas lietas, kad esi populārā apskates vietā
Izveido interesantas kombinācijas, samazini īsto objektu, priekšplānā noliekot kādu citu. Cik nav redzētas standarta Eifeļa torņa bildes, taču ideja, kā, piemēram, apsēsties uz zemes un atspiesties it kā pret tālāk esošo torni ir daudz interesantāka un skatāmāka.

6. Kontrolē
Ja tu esi izvirzīts fotografēšanas amatam, tad tev ir jābūt tam cilvēkam, kurš nosaka kur stāvēt, kā stāvēt un kā sakārtoties. Daudzi cilvēki ir pārāk koncentrējušies uz savām fotogrāfijām, ka nemaz neapjautājas, kāda tā izskatās no fotoaparāta skata punkta. Tikai fotogrāfam ir iespēja uzlabot bildi, jo viņš redz tā gala iznākumu.

Paldies par sagatavoto informāciju musu Dānijas draugiem – Penge247.dk (Denmark)