11 iemesli, lai kļūtu par fotogrāfu

Būt par fotogrāfu ir patiesi lieliski. Tas var būt tikai kā hobijs, bet, arī apvienojot ar profesiju, var pelnīt naudu. Ir ļoti daudz iemesli, kāpēc katram no mums vajadzētu padomāt par fotografēšanu, no kuriem 11 es pastāstīšu.

Saglabā atmiņas mūžīgi
Ar fotogrāfiju var iemūžināt brīdi uz visiem laikiem. Fotogrāfija mūsdienās ir kļuvusi par universālu pierādījumu kādam notikumam. Mums būtu tik daudz atmiņas par, piemēram, Seno Grieķiju, ja arī tajā laikā jau būtu fotogrāfijas. Tāpēc centies katru svarīgo momentu nofotografēt – tas prasa tikai sekundi, lai atmiņas paliktu mūžīgi.

Izmaini redzes loku
Fotogrāfija liek paskatīties uz lietām no cita redzes loka. Tā ir diezgan neticama transformācija, kuru piedzīvojam pie fotoaparāta. Pēkšņi sākat pamanīt krāsas, formas, gaismas, faktūras, kokus, puķes.. Viss ap jums izskatās citādāk, ja skaties ar fotogrāfa acīm. Kad tu sāc apkopot informāciju, tu neizbēgami sāc pamanīt, cik daudz skaista ir visapkārt. Katra diena ir piepildīta ar skaistām un neatkārtojamām lietām pat pašās negaidītajās vietās. Tu pamani, ka pats paliec laimīgāks un pacilātāks, kad ieraugi to īso gaismu. Fotogrāfija ir izmainījusi ikdienas pieredzi.

Aizmirsti rūpes
Fotogrāfija iegremdē sevi visu un palīdz aizmirst lietas, kas notiek apkārt. Ikdienas rūpes aizplūst prom, jo tu dziļi koncentrējies uz labu fotogrāfiju veidošanu.

Var dalīties ar svarīgiem cilvēkiem savā dzīvē
Viens no biežākajiem fotogrāfijas uzņemšanas mērķiem ir iemūžināt sev tuvus un svarīgus cilvēkus. Fotografēšana ir kaislība, kurā var dalīties ar citiem. Nodod savu fotografēšanas mākslu jaunākajām paaudzēm, un stimulē arī viņu mīlestību pret šo mākslu.

Iemūžini savu ģimeni
Visbiežākais iemesls, kāpēc cilvēkiem patīk fotografēt ir – saglabāt dokumentāciju par savu ģimeni uz dienām, kad tā var arī vairs nebūt. Sākumā tu dokumentēsi savus bērnus, viņu ikdienas soļus, bet pēc tam to pašu var darīt arī ar mazbērnu iemūžināšanu.

Iemūžini bērnus
Vienalga, vai tie ir tavi paša bērni, drauga vai klienta – tas ir pārsteidzošs fotografēšanas “modelis”. Bērni redz pasauli citādāk un bieži vien izsaka daudz vairāk mīlestības un emocijas nekā pieaugušie. Spēja attēlot šādas emocijas ir katra fotogrāfa liels izaicinājums un ilga mācīšanās pieredze.

Padara tevi radošu
Ikvienam ir jābūt radošam. Lai atteiktos no fotografēšanas, “es neesmu pietiekami radošs” nebūs labākais attaisnojums. Ikviens var nospiest fotoaparāta pogu un uzsvērt savu domu ar radošu ideju.

Radi mākslu
Kāds rezultāts ir fotografēšanas mākslai? Tu vari radīt mākslu. Lai ko tu arī saredzētu, ar fotogrāfijas palīdzību, tu no viena laukakmens vari izveidot pasaules slavenu mākslu.

Liels izaicinājums
Patiesībā fotografēšana ir nedaudz vairāk kā vienkārši objektīva pagriešana uz kādu priekšmetu un pogas nospiešana. Mācīties un kļūt par augsta ranga fotogrāfu ir patiešām liels izaicinājums. Tu vienmēr iemācīsies kaut ko jaunu – tas ir virziens vai pētīšanas objekts. Mācīšanās nekad nebūs garlaicīga.

Izsaki sevi fotogrāfijā
Tava unikālā perspektīva var iet tālāk nevis tikai parādīt cilvēkiem, kā saredzi priekšmetu. Fotogrāfija ļauj izteikt sevi un savu viedokli, uzskatus. Izvēlies, kā fotogrāfija pārstāv tevi.

Pats labākais suvenīrs
Fotogrāfija der kā lielisks suvenīrs ikreiz, kad ceļo. Tās ir satiktās personas, skaisti skati un aiz tā visa – stāsts. Cilvēki pērk atslēgas piekariņus ar dažādām mazām saspiestām bildītēm, vai tieši pretēji – liek pie sienas foto attēlus, ko iegādājušies veikalos. Taču sava uzņemtā fotogrāfija paudīs personīgu stāstu.